Ön Lisans- Lisans Ders Kayıt Duyurusu (Eski Öğrenciler)

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

2019-2020 GÜZ YARIYILI

 DERS KAYIT DUYURUSU

(ESKİ ÖĞRENCİLER)

 

A- DERS KAYIT TAKVİMİ

Ders Kayıt Tarihleri

-Başlangıç

09 Eylül 2019 (Saat: 10.00)

-Bitiş

11 Eylül 2019 (Saat: 23.59)

Ders Ekleme/ Silme Tarihleri

-Başlangıç

12 Eylül 2019 (Saat: 10.00)

-Bitiş

16 Eylül 2019 (Saat: 17.30)

Derslerin Başlama Tarihi

16 Eylül 2019

Mazeretli Ders Kayıt Başvuru Tarihleri

16-17 Eylül 2019  (Saat:17.30’ a kadar)

Mazeretli Ders Kayıt Tarihleri

19-20 Eylül 2019  (Saat:17.30’ a kadar)

 

B- DERS KAYIT AŞAMALARI

1. Ders kayıt tarihleri içerisinde Öğrenci Bilgi Sistemine girerek derslerinizi seçiniz. İsteyen öğrencilerimiz ders seçme işlemini birimlerinde danışmanları ile birlikte yapabilirler.

2. Varsa öğrenim ücreti/katkı payı tutarınızı Türkiye’nin her yerinden Ziraat Bankası ATM’lerinden ve Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden öğrenci numarası ile ödeyiniz. (ödeme yapmamanız durumunda kayıt kesinleştirme işlemi yapamazsınız.)

Öğrenim Ücreti/Katkı Payı (Harç) Duyurusu İçin Tıklayınız.

3. Seçtiğiniz dersleri kontrol ediniz ve kesinleştirme işlemini yapınız. Derslerinizi seçerken Öğrenci İşleri Bilgi Sisteminin vereceği uyarıları mutlaka okuyunuz ve bu uyarılar doğrultusunda kayıt işlemlerinizi tamamlayınız.

 Ders kayıt tarihleri içerisinde ders kaydını kesinleştirmeyen öğrenci kayıt yaptırmamış kabul edilir.

4. Ders kayıt tarihleri içerisinde ders kaydını kesinleştiren öğrencilerden, ders ekleme ya da silme işlemi yapmak isteyenler, bu işlemi ekle/sil tarihlerinde yapabilirler.

5. 09-11 Eylül 2019 tarihleri arasında kayıtlarını kesinleştirmiş olan öğrencilerin danışman onayı yaptırmalarına gerek yoktur.

C- ÇİFT ANADAL DERS KAYDI

1.Çift anadal öğrencisinin ders kaydında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği’ndeki ders kayıt kuralları geçerlidir.

2.İki yarıyıl üst üste çift anadal programından ders seçmeyen öğrencinin çift anadal programından kaydı silinir.

3. Çift anadal programına kayıtlı öğrenci anadalına ait katkı payı/öğrenim ücreti esaslarına tabidir.

4. Anadalından mezun olan ve sadece çift anadalına kayıt yaptıracak öğrenciler, çift anadal öğrenci numarası ile (varsa) harç ödemesini yapacaktır.

D- KAYITLAR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARILAR

1. Mazereti nedeniyle ders kayıt tarihlerinde ders seçmeyen, kesinleştirmeyen öğrenci, ancak mazeretli kayıt başvuru tarihleri içerisinde başvurması ve mazeretinin birim yönetim kurulunda kabul edilmesi halinde mazeretli kayıt tarihlerinde ders kaydı yapabilecektir.

2. Öğrenci Bilgi Sisteminde,  cep telefon numarası değişikliği, harç tutarı vb. konular için Fakülte /  Yüksekokul/ Meslek Yüksekokulu öğrenci işleri veya bölüm sekreterleri ile irtibata geçilecektir.

3. 09-10-11 Eylül 2019 tarihlerinde derslerini seçtiği halde, kaydını kesinleştirmeyen öğrenci kayıt hakkını kaybedecek ve güz yarıyılına devam edemeyecektir.

4. Önlisans programlarında azami öğrenim süresini tamamlayan ve başarısız, hiç almadığı veya DZ notlu ders sayısı 5 ve altında olanlardan,

a) Uygulaması olmayan başarısız dersleri için sınav hakkı (yarıyıl içi/ yarıyıl sonu/ bütünleme) kullanmak isteyenlerle,

b) Uygulaması olan başarısız derslerle, hiç almadığı veya DZ notlu dersler için bir defaya mahsus devam hakkı kullanmak isteyenler,

ders ücretlerini/ dönem ücretlerini ödemek şartıyla ders kaydı yapacaklardır.

11 Eylül 2019, Çarşamba / 2040 defa okundu.