Önlisans ve Lisans Yönetmeliği

ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA KAYITLI ÖĞRENCİLERE DUYURU

Üniversitemiz Önlisans ve Lisans programlarında uygulanmakta olan “Dumlupınar Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği” yeniden düzenlenmiş olup, 16/10/2017 tarihli ve 30212 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. (Yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz.)

Söz konusu yönetmelikte yapılan başlıca değişiklikler aşağıda belirtilmektedir.

  1. Öğrenciye, anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarının vefatında birim yönetim kurulu kararıyla 7 gün izin verilmektedir. (Madde 21/4)
  2. Öğrenci, danışmanıyla birebir etkileşimli görüşerek ders kaydını onaylatabilmektedir.(Madde 22/1)
  3. Ders kayıt işlemlerinde birim içinde ders çakışmasına çözüm bulunamaması halinde, birim yönetim kurulu kararıyla farklı bir birimden ders alabilme imkânı getirilmiştir.(Madde 22/5)
  4. Farklı üniversitelerden ders almış ve henüz notları gelmemiş öğrencilere ders silmeye ilave olarak, devam şartını yerine getirebilecek durumda olan öğrencilere ders ekleme imkânı getirilmiştir.(Madde 22/8)
  5. Bulunduğu yarıyıl sonunda mezun olabilecek öğrenciye, söz konusu yarıyılda kendi bölüm/programında açılmayan birden fazla dersini farklı birimin bölüm/programından da alabilme imkânı getirilmiştir.(Madde 22/9)
  6. Öğrencilere yarıyıl sonu sınavlarından sonra bütünleme sınav hakkı verilmiştir.(Madde27)
  7. Mezuniyet sınav hakkını kullanmış, ancak mezun olamayan öğrenciye diğer yarıyıllarda da birer kez mezuniyet sınavına girme hakkı getirilmiştir.(Madde 28)

 

19 Ekim 2017, Perşembe / 1705 defa okundu.